Pożyczki online – techniki właściwej obsługi klienta

Pożyczki udzielane przez internet to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów w parabankach. Większość prywatnych firm pożyczkowych przechodzi do internetu ze względu na minimalizację kosztów prowadzenia działalności, a w tym na szybszy kontakt z klientem. W jaki sposób należy rozpatrywać efektywność udzielania pożyczek online i na czym warto się skupić przed nawiązywaniem współpracy z parabankami internetowymi? Poniżej znajdziesz krótki poradnik.

Łatwość dostępu do kredytu krótkoterminowego, praktycznie bez żadnych dodatkowych formalności to najważniejsza potrzeba zgłaszana przez kredytobiorców. W parabankach występuje duża elastyczność przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych. To agent w dużym stopniu podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki gotówkowej po wcześniejszym wywiadzie. Kredytobiorca potwierdza tożsamość za pośrednictwem przelewu na dedykowany rachunek bankowy parabanku. Wystarczy przelew na 1 grosz lub 1 złoty, aby nawiązać błyskawiczną współpracę z parabankiem. Przy większych kwotach pożyczek przesyłasz również formularz z potwierdzonymi dochodami na okres do kilku miesięcy wstecz. Wiele jednak zależy od regulaminu zastosowanego w parabankach. Pożyczki bez sprawdzania BIK to w praktyce pewien mit. Większość parabanków monitoruje bazy BIK, jednak podchodzi liberalnie do negatywnych wskaźników. Nawet osoba bez zdolności kredytowej lub z mocno ograniczonymi możliwościami spłaty zobowiązania ma szansę podpisania umowy z parabankiem, tylko na zasadzie zwiększonego oprocentowania, czy dopasowania lepszych zabezpieczeń.

Parabanki funkcjonują obecnie nie tylko w oparciu o samodzielny kapitał. Niektóre parabanki przekazują wnioski kredytowe do indywidualnych inwestorów w oparciu o zasady poufności. W ten sposób możesz otrzymać większy kredyt, nawet przy małej zdolności kredytowej, chociaż taka sytuacja występuje niezwykle rzadko i wymaga przeprowadzenia profesjonalnego wywiadu ekonomicznego. Poza tym kredytobiorca buduje w parabanku internetowym indywidualną historię spłat zobowiązania. Jeżeli spłacasz kredyty terminowo otrzymujesz po pewnym czasie coraz lepsze warunki współpracy. Promowanie lojalności w parabankach to duża przewaga konkurencyjna. Czy wykorzystujesz potencjał parabanków internetowych?

 

[back top top]