Oferty kredytów gotówkowych.

Oferta kredytu gotówkowego w Banku Pocztowym.

Patrząc na oferty kredytów gotówkowych nie można nie zwrócić uwagi na kredyt gotówkowy dla nowych klientów jaki oferuje, popularny ostatnio Bank Pocztowy. To na co warto zwrócić uwagę to dosyć przystępne oprocentowanie nominalne kredytu, które wynosi 6% w skali roku. Prowizja za to, że bank przyzna nam ten kredyt wynosi 11,5%. Jest dosyć wysoka, ale można znaleźć oferty innych banków z o wiele wyższą prowizją. RRSO jaką wyliczy bank będzie miała wartość 19,94%. Przy kredycie dwuletnim na kwotę 20 tysięcy złotych każda z rat będzie po 988 złotych. Prowizja łącznie to kwota 2300zł. Ubezpieczenie kredytu wynosi 0% co oznacza, że nie jest ono obowiązkowe. Suma odsetek w okresie kredytowania ma wartość 1420zł. Na koniec przyjdzie nam oddać do banku 23720 złotych. Kredyt w Banku Pocztowym łącznie będzie nas kosztował 3720 złotych. Sumka jest dosyć spora, ale jak wiadomo żaden bank nie udziela kredytów za darmo. Kredyt gotówkowy dla nowych klientów w Banku Pocztowym oprocentowany jest wg zmiennej stopy procentowej. Oprocentowanie nominalne może być uzależnione od kwoty kredytu, okresu spłaty i od zdolności kredytowej. Oprocentowanie 6% skierowane jest tylko do nowego klienta, który chce skorzystać z oferty tego banku.

Oferta standardowa w Banku BZ WBK to oferta kredytu gotówkowego z oprocentowaniem nominalnym wynoszącym 10% w skali roku. Prowizja za udzielenie kredytu jest minimalnie niższa od oprocentowania nominalnego i wynosi 9,99%. Co do prowizji uzależniona jest ona od historii klienta w banku i tego jakie wcześniej produkty banku posiadał. Może ona wynosić nawet 0%. Oprocentowanie uzależnione jest od indywidualnej oceny zdolności kredytowej i może ono wynosić od minimum 4,99% do maksymalnie 10% w skali roku. RRSO wynosi natomiast 22,85%. Dla dwuletniego kredytu na kwotę 20 tysięcy złotych raty jakie przyjdzie spłacać kredytobiorcy będą po 1015 złotych. Całkowita kwota do spłaty będzie równa 24363 złote, z czego 1998 złotych będzie stanowić prowizja i 2364 złote będą wynosiły łącznie odsetki jakie będziemy musieli spłacić w przeciągu całego okresu kredytowania. Nie ma obowiązku ubezpieczania kredytu, ale jeżeli się na niego zdecydujemy jest on od okresu kredytowania jak również od tego jakie będzie ryzyko związane z przyznaniem nam kredytu. Ubezpieczenie wynosi od 3,85% do 26% kwoty kredytu jaka została przyznana kredytobiorcy. W momencie, kiedy będziemy chcieli wcześniej całkowicie spłacić kredyt bank nie pobiera prowizji za wcześniejszą spłatę kredytu. Jest to bez wątpienia jedna z zalet tej oferty.

Lokaty a kalkulatory lokat

Kalkulator lokaty jest to pogram który, z kwoty głównej nalicza na nasze upragnione odsetki które wypracuje. Każdy kalkulator może się różnić ponieważ nie mamy pewności czy nie został tak skonstruowany aby wybierać lokaty o niskich oprocentowaniach. Takie kalkulatory posiada każdy bank na takich właśnie kalkulatorach pracują przy wyliczaniu dla klienta jego zysku z odsetek.

Lokaty a kalkulatory do czego może nam podpowiedzieć kalkulator przy wyborze lokaty na każdej stronie online możemy sobie zrobić dowolną kalkulację naszej upragnionej lokaty. Takie kalkulatory są dobre ponieważ przed wizytą w banku mamy wiedzę taką która może nam posłużyć jako broń przed kradzieżą naszych pieniędzy przez banki. Każdy klient może wręcz nie musimy wychodzić z domu i chodzić do banku na jakie odsetki możemy liczyć od banku przy założeniu odpowiedniej dla klienta lokaty. Każda lokata będzie inna ale takie kalkulatory online obrazują nam ile i na jaki czas możemy ulokować na lokacie nasze oszczędności. Obraz który przedstawia nam kalkulator może nam pomóc przy podejmowaniu decyzji przy zakładaniu jakiejś lokaty. Kalkulator a klient też to są dwie różne rzeczy kalkulator nam tylko pomaga i obrazuje jakie odsetki dostaniem z lokaty kiedy ulokujemy ją na 1 rok czy dłużej. Klient jest to osoba ubogacająca się od banku założenia swojej lokaty aby móc oszczędzać i żeby jego kapitał pracował na odsetki czyli zysk klienta.

Klient jest to osoba rozumna która sama podejmuje decyzję liczby i rysunki pomagają w podejmowaniu decyzji, czyli kalkulator nawet ten online jest naszą pomocną dłonią która możemy korzystać i dowiadywać się jaki i za ile inwestować w lokatę. Każdy z nas przed założeniem takiej lokaty możemy skorzystać z takiej pomocy darmowej przede wszystkim darmowej. Nasze działania przy zakładaniu lokaty nie będą takie zielone jak na wstępnej rozmowie z przedstawicielem banku. Także możemy przy takiej rozmowie zaskoczyć przedstawiciela naszą wiedzą o lokatach iż jego sztuczki w nakłanianiach nas do złych ruchów w naszą przyszłość i nasze pieniądze doprowadzi do tego iż nie wejdziemy w taki układ. Klienci którzy nie skorzystają z darmowej pomocy przy wykorzystaniu internetu już na starcie są na przegranej pozycji dla banku bo bank będzie mógł wcisnąć wszystko i nic.

Lokata to nie tylko oszczędzanie ale zabezpieczenie przyszłości która za jakiś czas nadejdzie. Nasze lokaty bo lokat można mieć wiele ale o nich musimy wiedzieć wszystko aby nie dać się naciągną przez bank. Roszady w strategiach wykorzysta bank a nie będzie to dla nas dobre. Klient jest na przegranej sytuacji kiedy bank źle zainwestuje nasze pieniądze wtedy przy podpisaniu naszej lokaty są popełnione błędy przez bank i możemy w takie sytuacji ubiegać się od banku wysokiego odszkodowania za nie wypełnienie obowiązków przedstawiciela. Więc my jesteśmy dla nas samych sternikiem i żeglarzem po mrocznych wiadomościach o lokatach nie wolno się zamykać przed wiedzą która może nam tylko pomóc w trudnych decyzjach inwestycyjnych. Lokaty to bardzo szerokie wody, ponieważ dany produkt się rozwija i będzie się rozwijał i jest najbardziej wybieranym dobrem przez konsumentów. Podaż rośnie z biegiem czasu na dane dobra i tez mentalności ludzi się zmienia i zwiększa to nabywców nowych lokat. Każdy z nas powinien pomyśleć iż nie będzie tak wesoła każdego dnia trzeba być gotowym na różne sytuacje życiowe. Samo życie pisze scenariusze że nie mamy wpływu na wydarzenie które nas spotykają tak samo jest z lokatą nie kiedy są duże zyski a po czym nie ma nic.

RRSO.

Pojęcie Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania.

RRSO jest to Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, która związana jest z kosztami kredytu jaki zaciągamy. Jest to wskaźnik, który informuje kredytobiorców jakie są całkowite koszta kredytu i mogą dzięki temu wskaźnikowi porównać ze sobą kilka ofert kredytów różnych banków. Intencje stworzenia RRSO były bardzo słuszne, ale wiele osób nie wie jak korzystać z tego wskaźnika i jak dzięki niemu znaleźć najlepszą dla siebie ofertę kredytu gotówkowego. Obecnie zarówno w umowie kredytowej jak i w samych reklamach kredytów konsumenckich wysokość RRSO musi być wskazana i jest to obowiązkowe. Cała masa jednak potencjalnych klientów w ogóle nie zwraca uwagę na wysokość RRSO, a powinni. Porównując oferty najwięcej osób przy wyborze kredytu sugeruje się wysokością raty, prowizją, a przede wszystkim wysokością oprocentowania nominalnego. RRSO jest bardzo cennym nośnikiem informacji dla kredytobiorców, który pozwala im bardzo łatwo oszacować jakie będą całkowite koszta kredytu lub pożyczki o jaką się starają. Zawsze trzeba zwracać uwagę na wielkość tego wskaźnika. Przed wzięciem kredytu powinniśmy sprawdzić wszystko co jest z tym związane, aby nie mieć później podczas spłacania kredytu jakiejś niemiłej sytuacji.

RRSO powinna uwzględniać każdy podstawowy koszt jaki przyjdzie ponieść kredytobiorcy podczas zawierania umowy o kredyt. We wskaźniku tym uwzględnia się odsetki, składkę na ubezpieczenie społeczne oraz prowizję. RRSO nie uwzględnia jakie są opłaty dodatkowe, do jakich zalicza się między innymi opłatę za kartę kredytową, czy też wysłanie do kredytobiorcy monitów informujących o opóźnieniach w regulowaniu rat kredytu. RRSO uzależnione jest od kilku elementów, ale są sytuacje, kiedy jej wysokość jest naprawdę bardzo duża. Można znaleźć w ofertach banków, gdzie RRSO będzie sięgało kilkuset procent, a nawet kilku tysięcy procent. Taka rozbieżność w wielkości RRSO uzależniona jest od tego, że brane są nie tylko koszta kredytowania, ale również wartość pieniędzy w czasie. Mówiąc inaczej RRSO jest wskaźnikiem jaki uwzględnia przez jaki czas możemy zarządzać pożyczoną sumą pieniędzy. Możemy mieć sytuację, kiedy mamy ten sam kredyt, ale jeden jest spłacany po kilku latach i RRSO będzie wynosiło kilka procent, lub kredyt którego termin płatności będzie skrócony do miesiąca i RRSO będzie na poziomie kilku tysięcy procent.

Wysokość RRSO jest wyższa od oprocentowania nominalnego. W sytuacji, kiedy oprocentowanie kredytu jest jedynym jego kosztem, bo bank zrezygnował z prowizji i innych opłat, to spłacanie kredytu w ratach sprawi, że wysokość RRSO będzie wyższa od nominalnego oprocentowania. RRSO i oprocentowanie nominalne mogłyby być równe tylko w sytuacji, kiedy spłata kredytu była by jednorazowa i to w dniu zakończenia umowy. Przeanalizujmy konkretną sytuację. Bierzemy kredyt w wysokości 1200 złotych, którego oprocentowanie jest równe 10%, a spłata kredytu będzie na koniec trwania umowy. RRSO będzie takie samo jak wartość stopy nominalnej. W sytuacji, kiedy kredyt będziemy spłacać w ratach co miesiąc RRSO wyniesie 10,47% i tym samym będzie wyższe od oprocentowania nominalnego. Zasada interpretowania RRSO jest prosta. Im ten wskaźnik jest mniejszy tym taki kredyt będzie dla nas tańszy. Należy jednak wiedzieć, że tylko porównując kredyty zaciągnięte w takim samym systemie spłaty można wybrać ten, który będzie dla nas najlepszy. Jak widać Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest jednym z ważniejszych jak nie najważniejszych wskaźników na jakie trzeba zwracać uwagę biorąc kredyt.

Jak nie dać się złapać na haczyk? – Oferta kredytu gotówkowego

Oferty kredytowe banków są często reklamowane jako tanie i łatwe rozwiązanie wszystkich problemów finansowych. Czy rzeczywiście możemy liczyć na to, że banki udostępnią nam bez żadnych przeszkód wymarzone zobowiązania? Skomplikowane umowy kredytowe i niezrozumiałe podpunkty na temat opłat to jednak wciąż częsty problem i nie lada wyzwaniem może być odnalezienie oferty kredytowej, która faktycznie okaże się pomocna. Zasadą jaką najlepiej się kierować jest oczywiście dokładne zapoznanie warunków zobowiązania. Wiedza o tym czego dotyczą poszczególne zapisy umowy z pewnością będzie dla nas korzystna i pozwoli ustalić najważniejsze cechy usługi. Zaciąganie długu pod wpływem chwili nigdy nie jest dobrym posunięciem i może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Gdy mamy problem finansowy i sięgamy po dodatkowe środki, powinniśmy zwracać uwagę na to by spłata zobowiązania nie okazała się kolejną przeszkodą.

Zanim podpiszesz umowę

Oferta kredytu gotówkowego to nie tylko dobra reklama z wykorzystaniem chwytliwych haseł reklamowych i znanych twarzy aktorów czy celebrytów. Zadłużenie w banku to przede wszystkim produkt, który jak każda inna usługa nie jest darmowy i choć rzadko o tym pamiętamy, będziemy go spłacać przez wiele miesięcy a nawet lat. Nie oznacza to, że musimy unikać kredytów gdy nie mamy innej możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy. Powinno to nas jednak mobilizować do tego by starannie przygotowywać się do podjęcia tak ważnej decyzji. Oferty kredytowe banków to obecnie najbardziej eksponowane produkty finansowe, ilość pożyczek konsumenckich może wręcz zaskoczyć potencjalnego usługobiorcę. Warto jednak skupić się na bankach do których mamy duże zaufanie i ich usługi są polecane przez rzetelne rankingi kredytów gotówkowych. Tym sposobem ograniczymy nasze czasochłonne przeglądanie wszystkich usług i będziemy mogli sprawdzić te najlepsze.

Dobra oferta kredytu gotówkowego to przede wszystkim brak ukrytych kosztów i atrakcyjne rozwiązania, które pomogą spłacić zadłużenie bez zbędnych formalności. Zainteresować powinniśmy się całkowitym kosztem kredytu, okresem kredytowania, koniecznością powiązania tej usługi z innymi produktami banku oraz warunkami dotyczącymi między innymi wcześniejszej spłaty czy możliwości skorzystania z wakacji w spłacie zadłużenia.

Na co uważać?

Podstawowym błędem kredytobiorcy jest podpisanie umowy której nie jest się w pełni świadomym. Jeżeli jakakolwiek kwestia zawarta w dokumentach sprawia nam kłopot, nie jesteśmy pewni co dokładnie oznacza lub w jaki sposób odniesie się do naszego zadłużenia, musimy wyjaśnić to z pracownikami instytucji. Warto dopytywać, zgłaszać wszelkie wątpliwości i zapoznawać się z umową w każdym nawet najmniejszym aspekcie. Czego unikać wybierając zadłużenie? Istotne może okazać się to czy poza oprocentowaniem bank wymaga od nas licznych opłat około kredytowych, wysokiej prowizji, marży, ubezpieczenia kredytu lub innych kosztów związanych z udzieleniem pożyczki. Poza kwestią opłat równie ważne będzie to czy termin spłaty będzie dla nas odpowiedni i czy np. będziemy mieć możliwość spłacić kredyt przed wyznaczonym terminem bez dodatkowych opłat z tego tytułu.

Oferta kredytu gotówkowego to usługa z której korzystamy i musimy określić również swoje warunki, jakie będzie spełniać. Nie decydujmy się na produkt, który jest niekorzystny i nie realizuje naszych założeń.

Pożyczki online – techniki właściwej obsługi klienta

Pożyczki udzielane przez internet to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów w parabankach. Większość prywatnych firm pożyczkowych przechodzi do internetu ze względu na minimalizację kosztów prowadzenia działalności, a w tym na szybszy kontakt z klientem. W jaki sposób należy rozpatrywać efektywność udzielania pożyczek online i na czym warto się skupić przed nawiązywaniem współpracy z parabankami internetowymi? Poniżej znajdziesz krótki poradnik.

Łatwość dostępu do kredytu krótkoterminowego, praktycznie bez żadnych dodatkowych formalności to najważniejsza potrzeba zgłaszana przez kredytobiorców. W parabankach występuje duża elastyczność przy rozpatrywaniu wniosków kredytowych. To agent w dużym stopniu podejmuje decyzję o przyznaniu pożyczki gotówkowej po wcześniejszym wywiadzie. Kredytobiorca potwierdza tożsamość za pośrednictwem przelewu na dedykowany rachunek bankowy parabanku. Wystarczy przelew na 1 grosz lub 1 złoty, aby nawiązać błyskawiczną współpracę z parabankiem. Przy większych kwotach pożyczek przesyłasz również formularz z potwierdzonymi dochodami na okres do kilku miesięcy wstecz. Wiele jednak zależy od regulaminu zastosowanego w parabankach. Pożyczki bez sprawdzania BIK to w praktyce pewien mit. Większość parabanków monitoruje bazy BIK, jednak podchodzi liberalnie do negatywnych wskaźników. Nawet osoba bez zdolności kredytowej lub z mocno ograniczonymi możliwościami spłaty zobowiązania ma szansę podpisania umowy z parabankiem, tylko na zasadzie zwiększonego oprocentowania, czy dopasowania lepszych zabezpieczeń.

Parabanki funkcjonują obecnie nie tylko w oparciu o samodzielny kapitał. Niektóre parabanki przekazują wnioski kredytowe do indywidualnych inwestorów w oparciu o zasady poufności. W ten sposób możesz otrzymać większy kredyt, nawet przy małej zdolności kredytowej, chociaż taka sytuacja występuje niezwykle rzadko i wymaga przeprowadzenia profesjonalnego wywiadu ekonomicznego. Poza tym kredytobiorca buduje w parabanku internetowym indywidualną historię spłat zobowiązania. Jeżeli spłacasz kredyty terminowo otrzymujesz po pewnym czasie coraz lepsze warunki współpracy. Promowanie lojalności w parabankach to duża przewaga konkurencyjna. Czy wykorzystujesz potencjał parabanków internetowych?

 

[back top top]