Kredyt bez poręczyciela

Trudno uznawać kredyt za koło ratunkowe w trudnej sytuacji finansowej. Wszak aby kredyt uzyskać, należy udokumentować przed bankiem zdolność kredytową, polegającą między innymi na wykazaniu stałego dochodu.

Oferta kredytów gotówkowych jest obecnie na tyle szeroka, że istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że każdy znajdzie produkt odpowiedni do jego potrzeb. Banki upraszczają także do niezbędnego minimum procedury uzyskania kredytu. Niedawno pozyskanie środków na drodze wniosku kredytowego wiązało się z ogromem formalności. Obecnie jest coraz łatwiej.

Ostatnimi czasy popularność zyskują kredyty gotówkowe „bez poręczyciela”. Oferta rzeczywiście wydaje się być atrakcyjna. Uzmysłowić sobie jednak należy, że możliwość uzyskania kredytu bez poręczenia istnieje tylko do pewnej kwoty. Jeśli zatem kredytobiorca będzie zainteresowany większą niż kilka tysięcy złotych gotówką, poręczyciel okaże się niezbędny. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku szeroko reklamowanych kredytów „na dowód”. Wszystkie wnioski przekraczające dopuszczalną kwotę będą musiały być rozpatrywane według standardowej procedury i z zachowaniem wszelkich formalności.

Najważniejszym jest jednak, aby kredyt gotówkowy pozyskiwany był w instytucji finansowej godnej zaufania. Na rynku finansów funkcjonują obecnie banki, parabanki oraz firmy zajmujące się pośrednictwem w udzielaniu pożyczek. Każda oferta powinna być dokładnie sprawdzona. Jeśli któraś wydaje się być nadzwyczajnie korzysta, o charakterystyce daleko odbiegającej od innych ofert, powinna wzbudzić podejrzenia. Na rynku nie brakuje bowiem firm, które wykorzystując niewiedzę lub beztroskę ludzi. Nie ma sensu zatem uleganie reklamie. Lepiej zapoznać się z warunkami umowy, którą zamierza się podpisać.

Media co jakiś czas donoszą o sytuacjach, w których ludzie podpisali umowy z parabankami, nie wnikając w dokładne warunki spłacania kredytu. Tym samym przystali na reguły dla nich niekorzystne, a często wręcz wyniszczające. Niejednokrotnie niesprawdzone firmy w swoich umowach przemycają niekorzystne zapisy, sprawiające, że w efekcie końcowym kredytobiorca zmuszony jest spłacić kwotę często wielokrotnie wyższą niż początkowo pożyczona. Pożyczki pobierane w niesprawdzonych firmach często stawały się już przyczyną popadania w spiralę kredytową czy coraz większe zadłużenie.

Najlepszym zatem miejscem, w którym uzyskać można kredyt, jest po prostu placówka banku. Banki działające w Polsce funkcjonują w obrębie przepisów ściśle regulujących ich funkcjonowanie. Możemy zatem być pewni, że skorzystanie z kredytu gotówkowego proponowanego przez placówkę bankową jest rozwiązaniem najkorzystniejszym i najbezpieczniejszym. Banki zresztą również konkurują ze sobą, chcąc urozmaić ofertę produktową, upraszczając procedury czy też proponując dodatkowe funkcjonalności. Wystarczy tylko poświęcić chwilę, by znaleźć rozwiązanie korzystne i bezpieczne.

 

[back top top]