Samochód – różne opcje finansowania

Zakup samochodu może być mylący. Nawet jeśli zdecydowałeś już o konkretnej marce i modelu, różne opcje finansowania i wymagania mogą sprawić, że cały proces będzie długotrwały i żmudny.

Zalety kupowania pojazdu na kredyt są jasne. Zamiast płacić dużą sumę ryczałtową, możesz rozłożyć koszty i dostosować plan płatności do własnych potrzeb, co oznacza, że możesz bezzwłocznie uzyskać żądany samochód. Coraz więcej osób decyduje się na zakup poprzez opcje finansowanie, a niejedna ankieta informuje, że ponad 75% klientów w Polsce zdecydowało się na kupno za pośrednictwem kredytów w 2018 roku.

Aby jednak uzyskać najlepszą ofertę, musisz dobrze zrozumieć wszystkie dostępne opcje. Dlatego przygotowaliśmy ten poręczny przewodnik kredytów na samochód, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedni plan dla Ciebie. Należy pamiętać, że nie wszystkie z tych produktów są dostępne w ofercie każdego kredytodawcy i są wymienione w celach informacyjnych.

Jakie są najlepsze opcje finansowania nowego samochodu?

Posiadanie zupełnie nowego pojazdu zawsze jest pokusą. Są często:

  • bardziej niezawodne

  • tańsze w eksploatacji

  • o lepszej trwałości niż ich starsze odpowiedniki.

Jednak mają znacznie większą cenę. Oto niektóre z najlepszych opcji, w jaki sposób uzyskać wszystkie zalety nowego samochodu w elastyczny i niedrogi sposób.

Leasing

Leasing to dobra opcja dla klientów, którzy nie chcą kłopotów związanych z posiadaniem samochodu. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać nowy pojazd, który chcesz, podać, jak długo chcesz nim jeździć i zadeklarować szacowany roczny przebieg. Dealer wykorzysta te informacje, aby obliczyć wysokość miesięcznych płatności.

W przypadku tej opcji naliczane są dodatkowe opłaty za przekroczony przebieg i wszelkie czynności konserwacyjne wymagane przez samochód po zakończeniu uzgodnionego okresu. Niektóre systemy pozwalają płacić dodatkowo oprócz płatności na pokrycie kosztów konserwacji, ale nadal będziesz musiał upewnić się, że pojazd jest czysty i nieuszkodzony przez cały okres obowiązywania umowy.

Dodatkowo będziesz musiał wykupić kompleksowe ubezpieczenie. Często może to być kosztowne w odniesieniu do droższych modeli samochodów. Oznacza to, że łączne koszty mogą się sumować, zwłaszcza, że wiele umów leasingowych wymaga wcześniejszego spłacenia kilku miesięcy płatności. Nie będziesz również miał możliwości sprzedaży samochodu, gdy skończysz, ponieważ musi to zostać zwrócone do dealera.

Inną opcją jest 0% kredyt. Ma on miejsce wtedy, gdy możesz sobie pozwolić na duży depozyt- opcja ta zazwyczaj będzie tańsza w dłuższej perspektywie. Po najtańsze kredyty wejdź na portal https://www.kredytomania.eu.

 

[back top top]